Wikipedia przestanie przyjmować darowizny w kryptowalutach

Społeczność Wikipedii zdecydowała, że ​​platforma powinna przestać akceptować kryptowaluty. Głównym powodem jest to, że bitcoin nie jest przyjazny dla środowiska.

Wikipedia nie chce twojego BTC!


Wikimedia, organizacja non-profit, która prowadzi Wikipedię, postanowiła przestać przyjmować darowizny w postaci kryptowalut. Dzieje się tak po trzymiesięcznej debacie, w której głównym punktem był wpływ bitcoina na środowisko.

Ostateczna decyzja została podjęta po tym, jak społeczność głosowała nad propozycją złożoną przez Molly White do organizacji używającej nazwy użytkownika GorillaWarfare. Twierdzi, że przyjmowanie wkładów w kryptowaluty, takie jak bitcoin, bitcoin cash i sygnały eterowe, wspiera waluty cyfrowe, które z natury są „drapieżne” jako inwestycje i nie nadają się do prowadzenia biznesu.

71,17% członków społeczności głosowało, aby nie akceptować już kryptowalut.

White twierdził również, że Wikipedia ryzykuje utratę reputacji, przyjmując darowizny na rzecz BTC. Powołuje się na decyzję innej organizacji non-profit, Mozilli, o zaprzestaniu przyjmowania darowizn kryptograficznych.

BTC jest naprawdę szkodliwe dla środowiska?


White zwrócił uwagę, że do emisji bitcoina i etheru potrzebna jest duża ilość energii, zauważając, że istnieją inne „przyjazne dla środowiska” kryptowaluty, jednak dodał, że są one rzadziej stosowane.

górników kryptowalut, którzy, jak twierdzi, wykorzystują ogromne ilości mocy obliczeniowej do walidacji transakcji za pomocą algorytmu Proof of Work (PoW), zostało przez nią skrytykowanych za niszczenie środowiska.

wikipedia btc

Dodajmy jednak, że krytyka White’a jest przesadzona. Górnicy BTC od dawna poszukują ekologicznych źródeł energii i wykorzystują OZE do wydobycia.

Z kolei sieć Ethereum wkrótce przejdzie na model kopania Proof of Stake. Zużywa to znacznie mniej energii niż PoW. Dlatego ETH może wkrótce pojawić się jako przyjazna dla środowiska kryptowaluta.

Należy dodać, że Wikipedia pozostawiła otwarte drzwi i przyznała, że ​​w przyszłości może ponownie zacząć przyjmować kryptowaluty jako darowizny. Wskazała, że ​​będzie nadal monitorować sytuację.

Pamiętaj, że Wikimedia akceptuje bitcoin, bitcoin cash i ether poprzez BitPay.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...