Kraje, w których Ethereum jest legalne

Według Marca Andreessena, współzałożyciela potężnego kapitału venture Andreessen Horowitz (a16z) i założyciela Netscape Communications Corporation, następuje „przesunięcie architektoniczne” w technologii i na świecie, które niosą ze sobą kryptowaluty, za którymi tęskni wielu zwolenników kryptowalut.

Dzisiaj a16z ogłosiło nowy fundusz o wartości 2,2 mld USD, który będzie kontynuował inwestycje w sieci kryptograficzne.

Tymczasem w niedawnym wywiadzie z blogerem ekonomicznym Noahem Smithem, Andreessen porównał temat kryptowalut z przypowieścią o niewidomych i słoniu, pozwalając ludziom interpretować wiele różnych części na wiele różnych sposobów lub wykorzystać to do wypowiedzenia się. Jako przykład podał ludziom chwytanie „części pieniężnej”, a następnie albo gloryfikowanie kryptowalut jako nowego rodzaju systemu monetarnego, który przynosi wolność od państwa narodowego, albo „ukrzyżowanie go jako zagrożenia dla stabilności gospodarczej i zdolność rządów do opodatkowania.”

Jednak, choć są to interesujące argumenty, podkreślił Andreessen,

„Myślę, że wszystkim im brakuje bardziej fundamentalnego punktu, a mianowicie tego, że kryptowaluta reprezentuje zmianę architektury w sposobie działania technologii, a tym samym w sposobie funkcjonowania świata. Ta zmiana architektury nazywa się rozproszonym konsensusem – zdolnością wielu niezaufanych uczestników sieci do ustanowienia spójności i zaufanie.”

Według niego Internet nigdy nie miał tego do tej pory i zajmie trzydzieści lat, aby przepracować wszystkie rzeczy, które można w rezultacie zrobić. Chociaż pieniądze są najłatwiejszym zastosowaniem tego pomysłu, inne rzeczy, które można teraz zbudować teoretycznie, obejmują rodzime umowy internetowe, pożyczki, ubezpieczenia, tytuł do aktywów w świecie rzeczywistym, unikalne towary cyfrowe, czyli tokeny NFT (ang. non-fungable tokens) i korporacyjne online. inwestor powiedział, że struktury takie jak między innymi cyfrowe organizacje autonomiczne (DAO).

Ma to również ogromny wpływ na i zmianę bodźców, co dodatkowo wpływa na dotarcie do tych zastosowań.

Jak dotąd wspólny ludzki wysiłek online miał albo formę dosłownego przyjęcia rzeczywistych norm korporacyjnych, takich jak firma ze stroną internetową, albo projekt open-source, taki jak Linux, który nie miał bezpośrednio związanych z nim pieniędzy, powiedział Andreessen.

„Dzięki krypto możesz teraz tworzyć tysiące nowych rodzajów systemów motywacyjnych do współpracy online, ponieważ uczestnicy projektu kryptograficznego mogą otrzymywać wynagrodzenie bezpośrednio, nawet bez konieczności istnienia firmy w świecie rzeczywistym” – powiedział.

Chociaż rozwój oprogramowania typu open source był świetny, ludzie generalnie są skłonni pracować więcej za pieniądze niż za darmo „i nagle wszystkie te rzeczy stają się możliwe, a nawet łatwe do wykonania”. I chociaż minie kilka dekad, aby zobaczyć wyniki tego, „Nie sądzę, aby to było szalone, że może to być cywilizacyjna zmiana w sposobie pracy i zarobków ludzi” – powiedział Andreessen.

Omówił również pomysł, że sztuczna inteligencja jest nieco lewicowym pomysłem, ze scentralizowanymi maszynami podejmującymi odgórne decyzje, ale że krypto jest prawicowym pomysłem, mającym wielu rozproszonych agentów, ludzi i boty, podejmujących decyzje oddolne, on powiedział, powołując się na innego wybitnego inwestora venture capital Petera Thiela, współzałożyciela PayPal.

Przemysł technologiczny był historycznie zdominowany przez lewicową politykę, a dzisiejsze wielkie firmy technologiczne są powiązane z Partią Demokratyczną USA, powiedział Andreessen, zauważając:

„Krypto potencjalnie reprezentuje stworzenie zupełnie nowej kategorii technologii, dosłownie prawicowej technologii, która jest znacznie bardziej agresywnie zdecentralizowana i o wiele wygodniejsza z przedsiębiorczością i wolną dobrowolną wymianą. Jeśli wierzysz, tak jak ja, że świat potrzebuje daleko więcej technologii, to jest bardzo potężny pomysł, zwiększenie funkcji kroku w tym, co może zrobić świat technologii”.

Jeśli chodzi o a16z, który stał się znany z innowacji w obszarze samego kapitału wysokiego ryzyka, Andreessen powiedział, że jest coś starego i coś nowego w kapitale wysokiego ryzyka – a to coś nowego obejmuje kryptowaluty.

„Więc siedzimy w wirze tej kombinacji bardzo starego i bardzo nowego. Z pewnością możliwe jest, że sam kapitał wysokiego ryzyka zostanie wciągnięty w ten wir i wyjdzie z drugiej strony radykalnie przekształcony, i w rzeczywistości to jest to, co niektórzy prognozują najmądrzejsi eksperci od kryptowalut” – podsumował Andreessen.

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...