Bitcoin Pizza Day

Dziś Bitcoin Pizza Day to wyjątkowe wydarzenie otwarte dla całej społeczności kryptowalut. Dwanaście lat temu doszło do historycznej transakcji, która przyczyniła się do wzrostu wartości pierwszej kryptowaluty.

Minęło 12 lat. Jak to było z tą historyczną pizza za bitcoiny ?

Było południe 18 maja 2010 r. Na najstarszym forum kryptowalutowym Bitcointalk.org toczyły się wśród programistów dyskusje na temat rozwoju kodu źródłowego Bitcoin, jego adopcji, trudności, trudności, z jakimi może się spotkać, a także innowacji i przynosi rewolucję. . Światem wstrząsnął ostatnio kryzys finansowy na Wall Street. Rządy wpompowały biliony dolarów w gospodarkę (głównie w sektor finansowy), aby twórcy tego zamieszania mogli kontynuować swoje Eldorado. Wiele osób uważa, że ​​coś jest nie tak z systemem, w którym najbardziej poszkodowani otrzymują największą pomoc. Zaledwie 1,5 roku temu anonimowy programista Satoshi Nakamoto opublikował dokument, w którym opisał nowy system, prawdopodobnie do wysyłania wirtualnych lub internetowych pieniędzy. Trzy miesiące później, na początku 2009 roku, nowy system został uruchomiony. Na początku wspierał go Nakamoto i kilku „przyjaciół”. Z tygodnia na tydzień ten nowy system znajduje coraz więcej entuzjastów, którzy decydują się wspierać i rozwijać jego kod.

Było południe 18 maja 2010 r. Laszlo Hanyecz – aktywny użytkownik Bitcointalk.org, który sam tworzy kod źródłowy Bitcoina, wpadł na dość ciekawy pomysł.

Laszlo Hanyecz, który wydał kryptowalutę Bitcoin wartą teraz 306 MILIONÓW funtów na dwie pizzę

Wtedy nie możesz znaleźć kogoś, kto nawet wie, czym jest Bitcoin, nie mówiąc już o zarządzaniu nim? Oczywiście na Bitcointalk.org.

Była dokładnie 12:35 czasu londyńskiego 18 maja 2010 roku. Na Bitcointalk.org Laszlo Hanyecz rozpoczął wątek z pytaniem, czy jakikolwiek użytkownik byłby skłonny zamówić mu pizzę za 10 000 BTC, czy nie.

Po kilku dniach i krótkiej rozmowie z użytkownikiem forum, Laszlo potwierdził, że 22 maja 2010 r. otrzymał 2 pizze w zamian za 10 000 Bitcoinów. Niedługo potem Laszlo dodał kolejny wpis, w którym stwierdził, że zawsze jest gotów wymienić 10 000 BTC na 2 pizze, o ile ma wystarczająco dużo krypto.
sierpnia 2010 r. wycofał swoją ofertę, pisząc:

Cóż, nie spodziewałem się, że będzie to tak popularne, ale nie mogę sobie pozwolić na dalsze robienie tego, ponieważ nie mogę generować tysięcy monet dziennie. Dziękuję wszystkim, którzy kupili mi pizzę, ale wstrzymuję tę akcję na razie.

Najdroższa i najcenniejsza pizza wszechczasów

Dla wielu z was może pojawić się jedna myśl. Głupotą jest płacić 300 milionów dolarów za 2 pizze. To ponad 150 milionów do jednego! Koniec końców musisz być wyjątkowo mądrym głupcem.

Pamiętaj, że 10 lat temu wartość 10 000 Bitcoinów wynosiła około
0 USD. W tamtym czasie nie było dobrze zabezpieczonych wymian z rozbudowanym centrum obsługi klienta. Rynek OTC dla Bitcoina dopiero się zaczyna. Nikt tak naprawdę nie wie, czy te wirtualne waluty mają jakąkolwiek wartość, czy nie. W tamtym czasie jeden bitcoin kosztował 0,
centa. Niewiele osób wie o jego istnieniu, a wśród nich o projektach takich jak Ethereum, Zcash czy IOTA nawet nie śnią. Tak więc Laszlo wykonał świetną robotę, wymieniając Bitcoin na coś wartościowego, a może nawet pysznego.

Każdego roku pod koniec maja, kiedy świętujemy to wydarzenie, tak zwany Dzień Pizzy Bitcoin, wiele osób wciąż pyta, dlaczego Laszlo po prostu nie wydobywa i nie zbiera Bitcoinów. Przypomnijmy, że zakup pizzy za 10 000 BTC miał miejsce kilkukrotnie między majem a sierpniem 2010 roku. Można więc przypuszczać, że Laszlo spokojnie wydał na pizzę 100 000 Bitcoinów. Do tej pory jest to około 3 miliardy dolarów. Za te pieniądze Laszlo mógłby kupić wyspę, na której przechowywałby dziesiątki swoich odrzutowców, Lamborghini, Bugattis czy Ferrari, kupując kolejny tuż obok, by zbudować swoją gigantyczną rezydencję.

Należy jednak zauważyć, że bez tej transakcji 12 lat temu byłoby możliwe, aby nikt nie wierzył w Bitcoin, ponieważ nikt by z niego nie skorzystał. Jego wartość wynika głównie z akceptacji i zapotrzebowania nowych użytkowników. A bez tej transakcji 12 lat temu mogłoby się zdarzyć, że Laszlo siedzi teraz na krześle z talerzem pełnym bezwartościowych Bitcoinów.

Na szczęście głód ma pierwszeństwo przed rozsądkiem. Patrząc na zdjęcia sprzed 12 lat, nie ma się co dziwić. Wygląda pysznie.

Pierwsza Pizza zamówiona za Bitcoin

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...