Bitcoin jak zacząć?

Czego potrzebujesz, aby zacząć?

Podstawowe umiejętności obsługi komputera wystarczą do wykorzystania Bitcoinów. Aby zrobić to mądrze i bezpiecznie, wystarczy przestrzegać podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Jeśli nie odwiedzasz niebezpiecznych stron internetowych, nie klikasz dziwnych linków i nie umieszczasz swoich danych osobowych tam, gdzie są, ryzyko utraty bitcoinów jest marginalne. Bezpieczeństwo samej sieci Bitcoin zostało potwierdzone w tym raporcie m.in. przez Bank of Canada.
Jeśli jednak nie wiesz „co to jest Bitcoin?”, to w tym artykule zalecamy zapoznanie się z jego możliwościami i ideą. Bardziej wnikliwym czytelnikom i tym, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat bitcoina, polecamy również przeczytanie artykułu „Jak działa Bitcoin?”. Link do artykułu znajdziesz tutaj:

Jak kupić bitcoin?

Jeśli znasz już odpowiedź na pytanie „co to jest bitcoin?” i zdecydowałeś, że chcesz zostać jego właścicielem, istnieje wiele wygodnych sposobów kupowania bitcoinów. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich, aby każdy mógł sprawnie kupić swoje pierwsze BTC. Jak więc kupujesz bitcoiny?

Kantor Bitcoin – jak zdobyć bitociny


Bitcoin Exchange to wygodne rozwiązanie dla początkujących na rynku kryptowalut. Wymiana bitcoinów powinna być bezpieczna i łatwa w użyciu. Dodatkową zaletą jest możliwość szybkiego otrzymania zakupionych bitcoinów do portfela. Formalności zakupu Bitcoinów powinny być minimalne i dostosowane do ideologii i decentralizacji kryptowalut. Giełda bitcoinów Bitcoin.pl spełnia wszystkie powyższe kryteria.


Giełda kryptowalut

Giełda kryptowalut umożliwia kupowanie i sprzedawanie bitcoinów od innych użytkowników platformy. Cena ustalana jest na podstawie ofert kupna-sprzedaży w czasie rzeczywistym, tj. popyt i podaż. To dobre rozwiązanie dla osób, które oprócz handlu bitcoinami chcą zgromadzić w jednym miejscu inne zasoby cyfrowe.

Największa giełda kryptowalut Binance


Giełda kryptowalut Binance to giełda kryptowalut, którą rozpozna większość osób zainteresowanych blockchainem i rynkami kryptograficznymi. Mając do dyspozycji prawie 600 par giełdowych, jest spora szansa, że ​​może za jego pomocą kupić tokeny i kryptowaluty, których nie mogłeś znaleźć na CoinDeal czy Zonda. Możemy wpłacić do 2 BTC dziennie z Binance bez identyfikatora. Dla polskich traderów jedyną wadą giełdy wydaje się brak możliwości dokonywania wpłat i wypłat w złotówkach. Tutaj również przydatne są wymienione wyżej wymiany. Jeśli nie masz jeszcze konta Binance, ten artykuł nauczy Cię krok po kroku, jak zarejestrować się na platformie: Rejestracja Binance.

BitMEX Giełda Kryptowalut

BitMEX to zdecydowanie miejsce dla bardziej zaawansowanych inwestorów kryptowalut. Aby zarejestrować się na tej platformie, potrzebujesz tylko podstawowych informacji, takich jak imię, nazwisko i adres e-mail – nie ma potrzeby weryfikowania Twojej tożsamości. To co wyróżnia BitMEX to możliwość handlu z dźwignią, wykorzystując potencjalny zysk lub stratę nawet do 100:1. Dzięki temu możemy dużo wygrać, ale też dużo stracić. Dlatego ta platforma jest zalecana tylko dla doświadczonych traderów. Więcej o giełdzie BitMEX i sposobie rejestracji możesz przeczytać tutaj:


Direct: twarzą w twarz w sposób bezpośredni


Nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kupowali nasze bitcoiny bezpośrednio od innego właściciela kryptowaluty. Wiąże się to jednak z ryzykiem, ponieważ nie mamy gwarancji, że druga strona sfinalizuje transakcję. Jeśli chcesz kupić stałe BTC, możesz skorzystać z wymiany walut lub maszyn bitowych.
Jeśli na co dzień mieszkasz w stolicy lub jej okolicach, zapraszamy na giełdę bitcoinów w Warszawie, gdzie szybko i bezpiecznie kupisz lub sprzedasz swoje bitcoiny.

Portfel Bitcoin – jak wybrać właściwy?

Jaki portfel wybrac?

Po zakupie bitcoinów musisz upewnić się, że Twoje kryptowaluty są bezpieczne. Możesz to zrobić, wybierając portfel do ich przechowywania. Używasz go również do wysyłania i odbierania BTC lub innych kryptowalut.
Istnieje wiele rodzajów portfeli, zarówno dla bitcoinów, jak i innych walut cyfrowych, a tutaj wyróżniamy najważniejsze z nich. Abyś mógł efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi.
Wybór portfela powinien opierać się na tym, jak wydajesz swoją kryptowalutę. O wiele bezpieczniej jest trzymać duże ilości kryptowaluty w portfelu z pełną kontrolą niż na giełdzie.

Portfel desktopowy

Tak więc portfel na komputer osobisty. To popularne i łatwe w użyciu rozwiązanie. Dostępnych jest wiele takich aplikacji. Ich instalacja przebiega tak samo, jak instalowanie większości oprogramowania na komputerze. Popularne portfele desktopowe to Exodus lub Electrum (choć te drugie polecamy zaawansowanym użytkownikom).


Portfel przeglądarkowy


Portfel przeglądarkowy lub portfel online, jak wskazuje już sama nazwa, daje Ci dostęp do Twoich kryptowalut z poziomu przeglądarki, za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Po zalogowaniu możesz odbierać i wysyłać kryptowaluty w szybki i wygodny sposób. Pamiętaj jednak, że w przypadku tego rozwiązania nie masz pełnej kontroli nad swoimi środkami. Z tego powodu, portfel zainstalowany na Twoim komputerze jest bardziej rozsądnym pomysłem. Jeśli jednak nie przechowujesz dużych ilości BTC, możesz skorzystać np. Z portfela Coinbase lub Blockchain.com. Dzięki temu możesz cieszyć się wygodą korzystania z pieniędzy na dowolnym urządzeniu z połączeniem internetowym.


Portfel sprzętowy


Jest to jeden z najbezpieczniejszych magazynów kryptowalut. Twoje zasoby cyfrowe są przechowywane w trybie offline, czyli poza stałym połączeniem internetowym. tak zwany „Chłodnia” zapewnia bezpieczeństwo Twoich kluczy prywatnych, a wszystkie transakcje muszą być potwierdzane kodem PIN. Nie dajcie się zmylić zewnętrznym podobieństwem tych urządzeń do zwykłych wspomnień. Używają oddzielnego systemu operacyjnego i certyfikowanych chipów, które są tak samo bezpieczne jak systemy rządowe i bankowe. Przykładem takiego portfela jest Ledger.


Portfel offline z dostępem do Internetu


Innym świetnym przykładem takiego portfela jest Guarda.co. Guarda to całkowicie offline multiportfel, w którym dane nie są przesyłane do Twojego komputera ani przechowywane na żadnym serwerze. Klucze prywatne przechowywane są w pliku zaszyfrowanym przez użytkownika hasłem, a strona Guara.co jest tylko do odczytu. Mówiąc najprościej, witryna Guarda to tylko interfejs użytkownika, za pomocą którego użytkownik może zarządzać kluczami prywatnymi. Same klucze są przechowywane na Twoim komputerze jako plik zaszyfrowany wybranym hasłem.


Mobilny portfel


Mobilny portfel Bitcoin to wygodny sposób na przechowywanie i przesyłanie kryptowalut bezpośrednio ze smartfona. Popularny i sprawdzony portfel mobilny to m.in. Grzybnia. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Użytkownicy smartfonów mogą również zwrócić uwagę na portfel Samourai.


Podsumowanie Jak zacząć z Bitcoinem?


Oczywiście na rynku jest znacznie więcej portfeli, ale dla początkujących ta lista w zupełności wystarczy. Prosimy również o śledzenie ceny bitcoinów na naszej stronie internetowej, aby wiedzieć, kiedy jest odpowiedni czas na zakup lub sprzedaż bitcoinów.


Warto również pamiętać, że niezależnie od wybranego portfela, za bezpieczeństwo cyfrowych zasobów nadal w dużej mierze odpowiadasz. Jeśli będziesz przestrzegać podstawowych zasad korzystania z bezpiecznego Internetu, nie klikać obcych linków ani nie pobierać podejrzanych plików, bezpieczeństwo Twoich kryptowalut znacznie się poprawi.

Masz już podstawową wiedzę na temat „co to jest bitcoin?” i wiesz, jak rozpocząć swoją przygodę z bitcoinami. W zależności od potrzeb wystarczy wybrać odpowiedni portfel kryptowalut i miejsce do robienia zakupów. Jeśli masz pytania dotyczące bitcoina lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami i odwiedź Polskie Forum Bitcoin. To forum jest najstarszym źródłem informacji o bitcoinach w Polsce. Wielu doświadczonych użytkowników chętnie Ci pomoże i odpowie na Twoje pytania!

Stay in the Loop

Get the daily email from CryptoNews that makes reading the news actually enjoyable. Join our mailing list to stay in the loop to stay informed, for free.

Latest stories

- Advertisement - spot_img

You might also like...